Yükleniyor...
Geç

Hakkımızda

Kaantum

Your Image Description
KAANTUM, evcil hayvanınızın doğumundan yaşlılığına kadar olan süreçte, evde ve seyahatlerde, oyun ve sporda, her mevsim uygun ürünler sunmayı hedefler.
Kısacası: KAANTUM, ürün yelpazesinde her evcil hayvan sahibi için uygun bir ürüne sahip olmayı hedefler. Hedef sadece geniş ürün yelpazesiyle hizmet etmek değil, aynı zamanda yenilikçi/kaliteli ürünler ve satış sonrası desteklerle her zaman evcil hayvan sahiplerinin yanında olduğunu hissettirmektir.

KAANTUM'un hikayesi, British Short Hair kedisinin eve dökülen tüylerine çözüm bulmak isteyen bir Türk tarafından başlatıldı. Yaratıcı ve çözüm üretme yeteneği yüksek olan Spor eğitmeni Seçkin Şerifoğlu, gıda saklama kabını dönüştürdüğü bir kutunun patentleşerek gelecekte evcil hayvan sahiplerinin en büyük problemlerinden biri olan “eve dökülen ve solunan tüylere” çözüm olacağı konusunda hiçbir fikri yoktu. İcadı sonrasında markalaşma sürecinde olan Şerifoğlu o dönem 5 yaşındaki oğlunun adına bir marka yaratmak istiyordu. Oğlunun adı olan KAAN üzerinden bir arayışa girdi. Uzun süre farklı ama içine sinmeyen öneriler ve fikirleri beğenmeyen Şerifoğlu bir gün ünlü Quantum fizikçisi Prof. Schrödinger’in Quantum Mekaniğini anlattığı teorisi olan “Schrödinger’in Kedisi” belgeseline denk geldi. Her ne kadar Quantum mekaniğine göre Quantum evreninde aynı anda farklı zamanlar yaşanabiliyor (süper pozisyon) olsa da bunu sonlandırmanın yolu kutunun içini görmektir. Bu teorik deneyde kutunun içinde bir kedi kullanılması ve kedinin varlığının hangi hangi kırılma ile netleştiği ancak kutunun içine bakılması ile ortaya çıkması, Pet Cleaning Box’ın fonksiyonu ile bire bir örtüşmüştü. Kutunun içindeki kedimizin dökülen tüyleri hala üzerinde mi ? dökülmüş mü ? Aylardır düşündüğü marka bir anda oluştu. KAANTUM (KAAN Tehnologic Utilities Movement)

Bugün Türkiye’nin İstanbul kentindeki şirket merkezimizden dünyanın birçok ülkesindeki evcil hayvan sahiplerinin küçük ırk köpekleri, kedileri ve küçük evcil hayvanları için çeşitli ürünler sağlanmaktayız.

Sektörde henüz yeni bir şirket olmamız sebebiyle, Üniversitelerin Veterinerlik Fakülteleri ile düzenli fikir alışverişi yapıyor olmamıza rağmen, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin sorgularına güvenilir cevaplar ve çözümler bulmak önem verdiğimiz diğer konuların başında gelmektedir.

Biz hayvan dostuyuz ve felsefi bir slogana inanıyoruz.

Doğayı ve Hayvanları sevmeyen, insanları sevemez !

Misyonumuz

KAANTUM olarak doğayı, hayvanları ve sizin sağlığınızı önemsiyoruz. Bu sebeple ürünlerimizde, doğaya, hayvan dostlarımıza ve sizin sağlığınıza iyi gelecek özellikler barındırıyoruz. Bu anlayışla tüm ürünlerimizi geri dönüşebilir ya da doğa dostu ve çok fonksiyonlu özellikler kullanarak üretiyoruz.